14 Kasım 2015 Cumartesi

Çoban Genç -Hikaye-

Hafifçe rüzgar esiyor, kuzular meliyordu. Bir ağacın gölgesine oturmuş genç çoban test çözüyordu. Arada başını kaldırıp koyunları ve kuzuları yokluyor sonra sorulara tekrar karışıyordu. Elinde 5 tane test kitabı vardı sadece ama bu kitaplardan elde edebildiği kadar bilgi ve deneyim edinmeye çalışıyordu. Nurcular onun şehrine gelip dershane kurmaya yeltenmediği için babası onu sadece köy okuluna yollamıştı. Köyde üniversite sınavına hazırlanan 5 ögrenciden biriydi. Hepsi sınava hazırlanıyordu; Ayşe, Hüseyin ve Mehmet tarla-tapan işleri arasında, Sümeyye ise ev-ahır işleri arasında çalışıyordu. İnterneti olan bir arkadaşı sayesinde bir kaç deneme sınavı yapmıştı kendini onun dışında sınava dair test çözüyor ve konu çalışıyordu. Herkes iyi yerler istiyordu ama kimse televizyonda dedikleri gibi "yarış havası"nda değildi.
Annesi onunla gurur duyuyor, herkese benim oğlum doktor olacak diyordu. Köpeği havlayarak yanına geldi, ardından genç çoban eşyalarını topladı ve sürüyle biraz daha ilerledi. Böyle ilerleyip duraklayarak hem sürüyü güdüyor hem de test çözüyordu.
Aylar sonra kış geldi, sonra ilkbahar, sonra yaz. Genç çoban Tıp fakültesini kazandı.
Sevgiler
Karga

4 yorum:

 1. Hikayeni sevdim! Eğer tavsiye kabul edersen; hikayende en uzun gelişme bölümünü tutmalısın (giriş-gelişme-sonuç, bunları ayırt edici yazman yazının akıcı olmasını sağlar) ve geçişlerin daha yumuşak olmalı...

  Özetle daha fazla ve uzun hikaye yazmalısın... :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kargayla profesyonel olmak gibi bir amacımız yok ama tavsiye için teşekkürler. Bu arada beğenmene sevindik :)

   Sil
 2. oleeeey. aferin onaaa. yorumda sevindik demişsin yaa kar ve kız mı sevindi yani :)

  YanıtlaSil