15 Kasım 2016 Salı

Eylemden Öte: Düşmek

Erkek mi kadın mı olduğu belli olmayan birisi oldukça hızlı bir şekilde koşuyor, bir süre koştuktan sonra ayakları birbirine dolanıyor ve yere kapaklanıyor. Tekrar kalkıyor ve koşmaya devam ediyor, bu sefer daha kısa sürede düşüyor. Çabucak tekrar kalkıyor ve koşmaya devam ediyor hızı biraz azalmış bir şekilde. Giderek yaklaşıyor ve bir kadın olduğunu seçebilir duruma geliyorsun. Tam o anda tekrar yere kapaklanıyor. Kadının sinirlendiğini farkediyorsun. Hem düşmekten hem de koşmaktan yorulmuş olduğunu düşünüyorsun, tekrar ayağa kalkarken biraz daha yavaş hareket ettiğini hissetmene sebep oluyor bu düşüncen. Kadın daha hafif tempoda devam ediyor koşmaya. "Artık.." diyorsun "düşmez herhalde." ama yanıldığını anlaman uzun sürmüyor kadının yorgunluktan ağırlaşan bedeni yerle kavuşmak ister gibi tekrar düşmesine sebep oluyor. Yavaş hareketlerle doğrulan kadının el ve dizlerindeki küçük yaraları farkediyorsun. Sonra da bu ellerin titrediğini ve yaralı ellerden birisinin yumruk haline gelip ceketi avuç içine bastırırken diğerinin göz yaşlarını silmek için yüze gittiğini görüyorsun.
Arkanı dönüyorsun. Küçümser bir şekilde gülerek "Aptal" diyor ve koşmaya başlıyorsun. Fazla vakit geçmeden yere kapaklanıyorsun...


Sevgiler
Karga

2 yorum:

 1. Allah düşürmesin diyip mizahlaştırırdım ama, düşmek hayatın gerçeği ama ikinci düşüşten sonra kalkamayacak, durumu kanıksayacak insanlar var bu yüzden 3. kalkış onun iddiasıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin :D
   İşin bir de toplumsal kısmı var tabii.

   Sil