Blog prensiplerim:
- Biriktikçe yazıyorum: tecrübe, bilgi, acı, mutluluk vs.
- "Bana da beklerim" tarzı yorumları içeriği ne olursa olsun yayınlamıyorum.
- Yorumlara vakit yaratabildikçe cevap yazıyorum.

14 Ağustos 2017 Pazartesi

Absürtlükler Diyarı -Hikaye-


"Kızgın olmak, her şeye ve herkese..."

Gözleri rutin kırpma işini yaparken uzun ve siyah kirpikleri birbirine değiyor ve tekrar ayrılıyordu. Gün batımının tatlı turuncu-pembe tonları gözlerinden yansıyordu. Yarım açık pencereden tatlı bir yaz rüzgarı esiyordu. O sırada çapraz binadaki garip komşusunu gördü pencereden; instagram hesabını şans eseri bulana kadar adını bile bilmediği garip komşusunu. Perdelerini hiç örtmezdi ve gün batımında odasının bir köşesinden diğerine döne döne dans ederdi, hesabında da bolca meşhur dansçıları taklit etmeye çalışırken çektiği videoları vardı.

Dansçının penceresini izlemekte biraz daha oyalandıktan sonra iki kat üstteki pencereye kaydı bakışları: Menekşe Teyze'nin camı. Orada oturan teyzenin adının gerçekte menekşe olup olmadığını bilmiyordu, bu ismi camının önündeki renk renk menekşelerden ve her sabah kuşluk vakti bunları sulamaya çıkarken ki neşeli hareketlerinden dolayı kendisi vermişti.

Parmaklarını pencere pervazında tıkırdattı.

Çoğu kişi mutlu olmak için büyük şeyleri beklemekle vakit kaybetmezken nedir bendeki bu öfke ve tatminsizlik?..

Derin bir nefes aldı.

Çapraz binanın arkasından dev beyaz bir iran kedisi adeta gök yüzünü yarar gibi güneşe doğru süzülmeye başladı. Hızlanmak için yaptığı koşar gibi hamleleriyle önce genişliyor sonra da küçülüyordu, ta ki gözden kaybolana dek.

Sokağın gürültüsü hava karardıkça arttı; şenlik standları çoktan kurulmaya başlamıştı bile. Hipopotamların çektiği ağır yükler asfaltta çizikler bırakıyor, ejderhaların etrafa asmaya çalıştığı renk renk fenerlerin mumlarını usulca yakan tavşanlar oradan buradan çıkıyor,  nefis kokulu yemekleri tezgahlara yerleştiren kuğular tavus kuşlarıyla selamlaşıyorlardı. İnsanların kurduğu birkaç stand da yerini çoktan almıştı. Hazırlıkları izlemeye dalmışken oda kapısının çalınmasıyla irkildi.

"Girin."

Tüylerini yeni parlatmış tavus kuşu kapı aralığından başını uzattı:

"Gelmiyor musunuz, hazırlıklar neredeyse tamamlandı."

"Birazdan geleceğim." dedi tebessümle.

Tavus kuşu kapıyı örttükten sonra pencereden uzaklaştı, ayna  karşısında saçlarını düzeltti, bilek içlerine kiraz çiçeği parfümünden sıktı.

"Belki de bugün sadece şenliğe odaklanmalı, zaten mesele anı yaşayamamak değil mi?" diye telkin verdi kendince ve şenliğe katılmak için evden çıktı.


Sevgiler
Karga

1 yorum:

  1. ha haaaa çok tatlıııı, son iki paragrafta şaşırtttın :)

    YanıtlaSil