25 Ocak 2018 Perşembe

Karga Yuvasından Selam Var

(Resim: Ilya Kuvshinov)

Hayatlara dokunmak; isteyerek ya da istemeyerek, öylesine ya da bir sebeple. Bir hocanın sözü, hoş birinin bakışları, bir arkadaşın anlayışı, mağazadaki görevlinin yardımsever tavırları. Farkında olarak ya da olmayarak insanlar hayatımıza iz bırakıyor, biz de onlarınınkine. Sözlü ve/veya sözsüz, iletişim en güçlü araçlardan birisi.

Hayatta sürekli genellemeler yapmak, kötü hissettiren duyguların üstüne sorularla çullanmak, başa gelen olumsuzlukları dillendirmek ama olumlu olaylardan hiç bahsetmemek, başkalarını kıskanmak ama kendi hayatı için çabalamamak. Bu saydıklarım insanın ruh halini berbat etmesine rağmen sürekli yapılmaya devam edildiğini fark ettiğim birkaç hal ve tutumlardan bazıları. Belki ekleme yapma gereği duyacak olursak icraate geçmeden planlanan işlerinin sanki yapılmış gibi anlatılmasını da ekleyebiliriz.

Yoktum bir süredir farkındayım, zaten bir gidip bir geliyordum öncesinde de bir süredir. Biraz içime dönmek ve bazı şeyleri çözmek için farklı bir bakış açısı edinme gerekliliğini hissettiğimden kendimce bir şeyler denedim durdum bu süreçte. Şunları denedim başarılı oldu, şunlarsa başarısız oldu diye liste dökmeyeceğim çünkü lüzumu yok. Bu kişisel tahlilimin bazen çatışmalı bazen sakin ortamında bloğumu tekrar canlandırma isteği hep aklımın bir köşesinde uslu uslu oturup el salladı bana. Bu ufaklığı fark ettikçe gelip bir iki bir şey karaladım ama paylaşmadım, düzenlenmek üzere taslak halde bıraktım. Vaat vermeyeceğim, şöyle düzenli yazacağım böyle konulardan bahsedeceğim diye, şayet hayatımın bahar temizliği döneminde böyle vaatler dizecek olursam önünüze daha sonra "bunlar ortalıkta n'arıyor, kitaplığın üstüne kaldırayım da koşuştururken takılıp düşmeyeyim" gibi bir sebep sunabilirim. Ha, sunmaya da bilirim ama ben yine de vaat dizmeyeyim.

Kaldıysa halen birileri nasılsınız? İyisinizdir umarım. Hayat nasıl gidiyor, var mı güzel haberler?


Sevgiler
Karga ve Kız

12 yorum:

 1. Yazıda belirttiğin şeyler arasından katıldıklarımı ve katılmadıklarımı sıralasaydım iyi ya da kötü daha makul bir yorum ortaya çıkardı muhtemelen ama iyi ya da kötü içimden geleni yazmayı uygun gördüm. Çünkü uzun zamandır ana sayfamda okuma isteği uyandıran bir yazı görmüyordum ve bu yazının güzel anlatımlı içtenliğine uyum sağlamak geldi içimden. Kalanlar var mı bilmiyorum ama gelenler var, en azından bir gelen kesinlikle var: Selam!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Makul yorum diye bir kalıba gerek yok bence zaten. Yorum yapan kişinin içinden geldiği gibi yazmasını tercih ederim :)
   Ne iyi etmişsin gelerek, selam :)

   Sil
 2. Bir dakika, bir dakika döndün(üz) mü gerçekten? Lütfen dönmüş ool... Şimdi çıkıp yazıyı okuyacağım.
  Okudum, hak verdim. Hayatlarımız birbirine bağlı gibi hissediyorum bazen insanlara baktığımda. Sanki her şey, her eylem, her insan birbirine bağlanıyor ve birbirini etkiliyor bir yerde. Saniyelerle, saliselerle değişen bağlarımız var sanki. Kötü şekilde olmamasını umuyorum sonra bunların ya da geç kalınmış olmamasını. Bile bile yaptığımız bazı çukurlara saplanmalar, eylemsiz kalan onca sözler, yorucu ve öyle doğru ki söylediklerin(iz). Bir de, burası senin blogun. Hiç kimse gelip de neden öyle yaptın, neden böyle yaptın diyemez ki. İçinden geldiği ölçüde yazmalısın fikrimce, ben okumaktan mutluluk duyuyorum. Hem yazmak şimdi ve ileride kendini ve bir şeyleri fark etmek açısından gerçekten değerli bir eylem. Elbette ki yine senin/sizin seçimin(iz) :) Döndün(üz) mü bilmiyorum ama ihtimaline bile çok sevindim :) Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Döndüm sayılır sanırım :)

   Yorumlarını okuyunca yüzüme kocaman bir gülümseme oturuyor :D

   Bu arada siz'li konuşmana gerek yok, bari blog ortamında rahat olalım değil mi :)

   Sil
 3. ayyy, biliyon en sevdiklerimdensin ki sen, bir de yine şarkı önerileri heeey ne güzel yaaa, senin şarkıların hep müzik seçkilerimde duruyooo beniiim :) hayatınla ilgili anlattıklarını yine sevdim zaten :) iyi olmana da sevindim bi deee :) okulda da bi sıkıntı yok de miiii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de benim için blogspotla öyle özdeşleşmişsin ki, ne zaman buralara dönsem aklıma ilk gelen kişi sen oluyorsun :)
   İyi gidiyor ya hayat, okul falan. İdare ediyorum :)

   Sil
 4. yeniden hoşgeldin o zaman..
  sürdürülebilirlik dileriz bıloguna :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldum :)
   Umarım bu dilek gerçekleşir :)

   Sil
 5. heeey otobüs yazıma yorum yaptın yaa, ordaki cevapları oku ama olar mııı :)

  YanıtlaSil
 6. Ben de yaklasik 1 yil sonra geri donme hazirliklari icerisindeyim. Hem de heybemdeki huzura devam karariyla.. buralarda olmana cok sevindim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya çok sevindim bu habere :) Ben de mutluyu yeniden buralarda olmaya :)

   Sil