Blog prensiplerim:
- Biriktikçe yazıyorum: tecrübe, bilgi, acı, mutluluk vs.
- "Bana da beklerim" tarzı yorumları içeriği ne olursa olsun yayınlamıyorum.
- Yorumlara vakit yaratabildikçe cevap yazıyorum.

Biz Kimiz?


Yaratıcı Karga ve okuyan, eleştiren, izleyen, yaşayan, çizen, yazan, mücadele eden, bazen kaybeden bazen kazanan, moleküler biyoloji ve genetik okuyan, kargaları çok seven Kız. Aslında bütün kargalar Karga, Kız ise kargaların insan bedenine bürünmüş hali. Karga ve Kız bir ama aslında farklı kişi. 
Mücadelesiz geçmiyor ki günler, her yeni şey zorlu ama alışınca geçiyor zorluğu. Alışana kadarsa beklenemez, yaşamak lazım. İliklerine kadar yaşamak, sıkıntı çekmek ve sonra huzuru bulmak lazım. Aslında huzur aranarak bulunmaz, huzur kendi gelip gider, sonra tekrar gelir. Bir süre sonra alışılınır buna ama bazen insan der ki "Huzur gel artık, bak yüzsüz gibi ardından yalvarıyorum. Yeter! Tepemi attırdın be!" ama huzur böyle gelmez işte, insan huzurun yokluğuna alışır gibi olur, tam mücadelenin hırsın doruğuna varır, ÇAT KAPI! Muhabbete dalar insan huzurla sonra ama muhabbetin en tatlı yerinde "Ocakta yemeğim vardı" diye bir gider huzur, taa Fizan'a. Alışılınır işte sonra buna da.

Kız da bir insan ve yaşadığı sadece hayat.

Hayat çok güzel, gelsene :)

Sevgiler
Karga ve Kız

4 yorum:

 1. Çok güzel bir ''hakkımda'' yazısı. Bayılıyorum böyle yazıları okumaya. Blogu yeni buldum, iyi ki de buldum dedim. Hem ucundan meslektaş sayılırmışımız :) Ben de biyologum. Gerçi sizin alan biraz farklı ama yükseklerimden birinde antibiyotik direnç genlerini çalışmıştım, çok keyifliydi.

  Hayat bu mücadele olmazsa olmazı. Bıkmadan usanmadan direnmek dileğiyle..
  Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşgelmişsiniz :)
   Bölümümü bitirince bana da biyolog unvanı verileceğinden dolayı meslektaşız diyebiliriz :)
   Her zaman hayat enerjisi barındırmanız dileğiyle :))
   Sevgiler

   Sil
 2. Söylemek için biraz geç kalmış hissediyorum ama yine de, merhabaa :)
  Fark ettim de, ne çok ortak yönümüz varmış. Kargada da kızda da siyahın asilliğini gördüm hem. Anlatımınız -karga ve kız olarak- da görseller -blog tasarımı yani- de çok hoş. Huzur da bir gün döner belki, gitmez sonra daha. Umarım kavuşursunuz sonsuz huzura.
  Hayat güzel, huzur da öylee, sevgilerimle :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba :) İyi dileklerinin aynısını senin için diliyorum, sabah serinliğine hoş geldin :)

   Sil